Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nepečené salámy a rolády

3. 10. 2007

SUŠENKOVÁ PLNĚNÁ ROLÁDA:
200g levných sušenek, 160g moučkového cukru, 80g másla, 3 lžíce kakaa, 3 lžíce rumu, 1 bílek. Pomleté (nebo podrcené) sušenky zpracujeme s ostatními surovinami. Vyválíme 2 stejně velké placky na alobalu posypaném moučkovým cukrem a potřeme každý máslovým krémem. Utřeme do pěny 130g másla s 1 vrchovatou lžící moučkového cukru, 1 žloutkem, 1 vanilkovým cukrem, trochou rumu. Pomocí alobalu svineme, zabalíme a necháme v chladnu ztuhnout.

 


ESÍČKOVÁ KÁVOVÁ ROLÁDA:
2 balíčky sušenek Esíčka, 1 lžíce moučkového cukru, 2 lžíce kakaa, 4 lžíce silné černé kávy, trochu rumu. Sušenky jemně pomeleme, smícháme s ostatními surovinami, vypracujeme. Hmotu rozválíme na alobalu posypaném moučkovým cukrem a potřeme máslovým krémem. Utřeme do pěny 100g másla, 2 lžíce moučkového cukru, 2 žloutky a ochutíme rumem. Potřený plát svineme pomocí alobalu do rolády, necháme ztuhnout v chladničce.

 


DVOUBAREVNÁ ROLÁDIČKA:
300g máslových sušenek, 100g moučkového cukru, 40g kakaa, trochu kávy nebo rumu. Sušenky pomeleme, promícháme s cukrem a kakaem. Zvlhčíme kávou nebo rumem, aby těsto bylo vláčné a dalo se rozválet. Z 150g kokosové moučky, 150g moučkového cukru a 150g másla vypracujeme druhé těsto. Vyválíme pomocí mikroténového sáčku sušenkové těsto a zvlášť stejně velké i kokosové těsto. Na plát sušenkového těsta položíme vyválené kokosové těsto a společně svineme do roládky. Zabalíme do celofánu, necháme v ledničce do druhého dne ztuhnout.

 


PIŠKOTOVÝ SALÁM:
2 balíčky dětských piškotů, 200g moučkového cukru, 250g ztuženého tuku, 2 vejce, 2 lžíce kakaa, 2 lžíce rumu. Piškoty nalámeme na menší kousky a pokapeme rumem. Vejce utřeme s cukrem, přidáme kakao, vlažný rozpuštěný tuk a smícháme s piškoty. Vyválíme šišku, zabalíme do alobalu a necháme v chladu ztuhnout. Krájíme na kolečka.

 


MANDLOVÝ SALÁM:
250g mletých sušenek, 80g moučkového cukru, 100g másla, 100g sekaných oloupaných mandlí, 30g kakaa, 1/2 dl rumu. Vypracujeme mandlovou hmotu, vyválíme váleček, zabalíme do alobalu a necháme v chladu ztuhnout. Krájíme na plátky.

 


KOKOSOVÝ SALÁM:
250g sušenek (BeBe), 100g moučkového cukru, 250g ztuženého tuku, 2 vejce, 2 lžíce kakaa, 2 lžíce kokosové moučky, 3 lžíce nasekaného kandovaného ovoce, 2 lžíce mletých lískových oříšků, 2 lžíce rumu, 1 vanilkový cukr. Vejce utřeme s cukrem, přidáme ostatní suroviny, nakonec po kouscích ztužený tuk. Pečlivě zpracujeme na tuhou hmotu, vytvarujeme 2 - 4 šišky, obalíme v kokosové moučce. Necháme v chladu ztuhnout. Krájíme šikmo na silnější plátky.

 


ČOKOLÁDOVÝ SALÁM:
4 dortové oplatky polámeme na drobné kousky, přidáme 50g rozinek, 2 balíčky kandovaného ovoce na drobno pokrájené, 50g jemně posekaných lískových ořechů a 50g mandlí. Promícháme. Vyšleháme 3 vejce, 200g ml.cukru, 2 lžíce kakaa. Dáme nad páru a za stálého míchání přidáváme 250g másla po kouskách. Směs nesmí vřít. Vlijete na ostatní suroviny, promícháme a vyklopíme na pocukrovaný alobal. Vytvarujele válec a necháme vychladit. Před podáváním nakrájíme na plátky. 

 


ESÍČKOVÁ ROLÁDA S NÁPLNÍ:
2 balíčky sušenek Esíčka, 1 lžíce moučkového cukru, 2 lžíce kakaa, 4 lžíce silné černé kávy, trocha rumu. Esíčka umeleme nebo rozmixujeme, smícháme s ostatními surovinami a na alobalu vyválíme na plát. Potřeme máslovým krémem. Utřeme 100g másla se 2 žloutky, 2 lžícemi moučkového cukru, ochutíme rumem. Pomocí alobalu svineme a necháme v chladu ztuhnout.

 


KAKAOVÁ ROLÁDA S MÁSLOVOU NÁPLNÍ:
200g sušenek, 160g moučkového cukru, 80g másla, 1bílek, 3 lžíce kakaa, 3 lžíce rumu. Sušenky umeleme, smícháme s ostatnimi surovinami a na vále posypaném moučkovým cukrem rozválíme na dva stejné pláty. Potřeme je máslovým krémem. Utřeme 130g másla s 1 žloutkem, 1 vrchovatou lžící moučkového cukru, vanilkovým cukrem. Svineme, zabalíme do alobalu a necháme v chladu ztuhnout.

 

 


KAKAOVÁ ROLÁDA S KOKOSOVOU NÁPLNÍ:
250g sušenek, 150g moučkového cukru, 3 lžíce kakaa, 3 lžíce mléka, 3 lžíce rumu. Sušenky umeleme, smícháme s ostatními surovinami a vyválíme na dva stejné pláty. Pokud je hmota tuhá, přidáme trochu rumu a mléka. Potřeme kokosovou nádivkou. Utřeme 100g másla s 100g moučkového cukru, 100g kokosové moučky. Svineme, zabalíme do mikrotenu a necháme v chladu ztuhnout.

 


KÁVOVÁ ROLÁDA:
250g sušenek, 100g moučkového cukru, 30g kakaa, 1 lžíce rumu, 1/2 šálku silné černé kávy. Sušenky pomeleme nebo podrtíme, smícháme s ostatními surovinami. Na mikroténu vyválíme na plát. Potřeme kokosovou nádivkou. Utřeme 100g másla se 100g moučkového cukru, 1 lžící rumu a 60g kokosové moučky. Svineme, zabalíme do mikrotenu a necháme v chladu ztuhnout.

 


KOKOSOVÁ ROLÁDA:
500g dětských piškotů, 100g moučkového cukru, 6 vrchovatých lžic kokosové moučky, 4 lžíce kakaa, 8 lžic černé kávy, 5 lžic rumu. Piškoty pomeleme a smícháme s ostatními surovinami. Hmotu rozválíme na mokré utěrce nebo alobalu posypaném kokosem (moučkovým cukrem). Potřeme kokosovou nádivkou. Utřeme 2 lžíce másla se 100g moučkového cukru, 2 lžícemi rumu, 2 lžícemi kokosové moučky. Svineme a necháme v chladu ztuhnout.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář