Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cukroví ze strojku

11. 10. 2007

LISOVANÉ LINECKÉ TĚSTO:
420g hladké mouky, 140g moučkového cukru, 280g másla (Hera, Visa), 3 žloutky. Vypracujeme těsto, necháme v chladu odpočinout. Lisem na cukroví vytlačujeme malé kousky různých tvarů na vymazaný plech a upečeme. Upečené kousky slepujeme marmeládou, zdobíme čokoládovou polevou a barevným cukrovým máčkem. Do základního lineckého těsta můžeme přidat kakao, kokosovou moučku,mleté ořechy, ale nemůžeme již použít lis na cukroví.

 


BANÁNKY:
500g polohrubé mouky, 250g moučkového cukru, 250g tuku Iva, 50g másla, 2 vejce, 4 vanilkové pudinky, 1/2 prášku do pečiva. Vypracujeme těsto, necháme přes noc uležet. Přes nástavec ve strojku tvarujeme tyčinky a upečeme na vymazaném plechu dorůžova. Vychladlé slepujeme marmeládou, půlku máčíme v čokoládové polevě.

 


OŘECHOVÉ CUKROVÍ III.:
375g hladké mouky, 125g moučkového cukru, 125g másla, 125g sádla, 1 vejce, 125g mletých ořechů, šťáva z 1 citronu. Vypracujeme těsto, necháme v chladu odpočinout. Přes nástavec ve strojku tvarujeme tyčinky. Pečeme na alobalu.

 

 


KOKOSOVÉ STROJKOVÉ CUKROVÍ:
200g hladké mouky, 80g pískového cukru, 125g tuku Hera, 50g kokosové moučky, 1 vejce. Ze všech přísad vypracujeme těsto a dáme ztuhnout do chladničky. Přes nástavec v masovém strojku vytlačujeme různé tvary a klademe na plech. Upečeme dorůžova a necháme vychladnout. Pak teprve obalujeme v moučkovém cukru s vanilkou.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář