Jdi na obsah Jdi na menu
 


Řezy s karamelem

29. 6. 2008

KARAMELOVÉ ŘEZY:
200g mletých ořechů, 3 lžíce strouhanky, 250g moučkového cukru, 6 vajec, l/2 balíčku vanilkového cukru, 1/2 prášku do pečiva. Utřeme žloutky s cukrem, přidáme střídavě ušlehaný sníh z bílků, ořechy, strouhanku promíchanou s práškem do pečiva a vanilkovým cukrem. Plech vymažeme a vysypeme moukou. Poklademe v jedné vrstvě dortovými neslazenými oplatky, polijeme těstem a upečeme. Vaříme 2 hodiny ve vodě 1 plechovku slazeného kondenzovaného mléka. Utřeme 200g másla a zašleháme po lžících vychladlý uvařený karamel. Karamelový krém rozetřeme na upečené těsto, posypeme sekanými ořechy a pocákáme čokoládovou polevou.

 

KARAMELOVÉ ŘEZY:
180g polohrubé mouky, 200g moučkového cukru, 200g másla, 6 vajec, 1 lžíce kakaa, 3/4 prášku do pečiva. Utřeme máslo, cukr, žloutky, přidáme mouku prosetou s kakaem a práškem do pečiva. Vmícháme ušlehaný tuhý sníh z bílků. Upečený moučník potřeme kyselou marmeládou, na kterou rozetřeme karamelový krém a polijeme čokoládovou polevou. V tlakovém hrnci vaříme 1 uzavřené sladké kondenzované mléko asi 45 minut, necháme vychladnout. V mixéru šleháme 250g másla, po lžících přidáváme uvařený, vychladlý karamel a vyšleháme do lehkého krému.

 

KARAMELOVÉ ŘEZY:
Ušleháme 6 žloutků, 180g ml.cukru, přidáme 150g polohr. mouky a sníh z bílků. Upečeme, potřeme rybíz. marmeládou a karamel. nádivkou. Nádivka: 2 balíčky pomletých piškotů hodně pokapeme rumem a zvlhčíme svařeným kakaovým mlékem (1/4 l mléka a 2 lžíce kakaa). Ušleháme do pěny 200g másla, přidáme předem uvařené 1 Salko (2 hodiny vařit). Smícháme s piškotovou směsí a natřeme na těsto. Polijeme čokoládou.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář