Jdi na obsah Jdi na menu
 


Řezy s pudinkem

29. 6. 2008

JABLEČNÉ ŘEZY S PUDINKEM:
1 kg nakrájených oloupaných jablek, 2 lžíce škrobové moučky, 4 lžíce rozinek, 1 vanilkový cukr. Balíček listového těsta rozdělíme na 3 díly. Dva díly vyválíme a položíme na plech vyložený pečicím papírem tak, aby ještě 2 cm těsta přesahovaly okraj plechu. Jablka promícháme se škrobovou moučkou, vanilkovým cukrem, rozinkami (nejlepší jsou naložené v rumu) a rozložíme na těsto. Uvaříme pudink z 1 litru mléka, 2 vanilkových pudinků a 4 lžic krystalového cukru. Necháme trochu vychladnout a nalijeme na těsto. Přikryjeme rozváleným zbytkem těsta, okraje dobře utěsníme, povrch propícháme a pečeme v předem vyhřáté troubě asi 20 minut při

220 °C.

 

VATOVÉ ZÁKUSKY S CITRONOVÝM KRÉMEM:
Nad parou šleháme 6 vajec a 200g kryst.cukru. Necháme vychladnout a vmícháme 140g Solamylu a 1/2 kypřícího prášku. Rozetřeme na vym a vys plech a upečeme.   250 ml vody uvaříme se 2 lžičkami kryst.cukru.  Ve 250 ml vody rozmícháme 4 žloutky, kůru a šťávu ze 2 citronů a 4 lžíce Solamylu. Směs za stálého míchání vlijeme do sirupu a uvaříme hustý pudink. Teplý ho vylijeme na upečené těsto a rozetřeme. Ze 4 bílků a 200g ml.cukru ušleháme nad parou sníh, natřeme ho na vlažný krém a povrch posypeme strouh.čokoládou. Dáme ztuhnout a krájíme na řezy.

 

RŮŽOVÉ ŘEZY:
7 bílků, 8 lžic kryst.cukru - ušleháme tuhý sníh, postupně vmícháme žloutky, 4 balíčky jahodového nebo malinového pudinku a 1/2 prášku do pečiva. Těsto rozetřeme na vym a vys plech a upečeme. V 500 ml mléka rozmícháme  2 balíčky vanil.pudinku a uvaříme hustou kaši. Do vychladlé přidáme 250g másla vyšlehaného se 150g ml.cukru a vše ještě ručně vyšleháme. Těsto rozkrojíme na dvě části, jednu potřeme krémem a přikryjeme druhou. Povrch polijeme jahodovou nebo malinovou polevou v prášku, kterou připravíme podle návodu. Až ztuhne, krájíme řezy.

 

ZÁKUSEK BE-BE:
Vyšleháme 3 žloutky, 1 van.cukr, 180g ml.cukru a 2 lžíce vlažné vody do pěny. Vmícháme 180g pol.mouky, 1 kypřící prášek, sníh z bílků a nalijeme na vym a vys plech. Upečeme a ještě teplý potřeme teplým vanilkovým krémem ( uvaříme pudink z 1l mléka, 3 vanil.pudinků a 1 van. cukru. Do teplého vmícháme 250g másla). Poklademe sušenkami Be-Be a vychladlý polijeme čokoládovou polevou.

 

VANILKOVÉ ŘEZY:
250g hl.mouky, 250g pol.mouky, 120g ml.cukru, 200g tuku, 2 vejce, 7 - 8 lžic mléka, 1 prášek do peč. - vypracujeme těsto, rozdělíme na dva díly, vyválíme a každý zvlášť upečeme. Vychladlé slepíme teplým krémem, povrch namažeme pikantní marmeládu a rozetřeme citronovou polevu. Vanilkový krém: svaříme 1/4l mléka a 170g cukru. Zvlášť rozmícháme ve 1/4l mléka 3 vejce, 2 van.cukry, 2 van.pudinky, 2 lžíce hl.mouky a nalijeme do vařícího mléka. Povaříme a do horkého zašleháme 160g másla a 6 lžic rumu. Poleva: utřeme 200g ml.cukru, 3 lžíce citr.šťávy a 2 - 3 lžíce horké vody.

 

SVÁTEČNÍ BE-BE ŘEZY:
4 vejce, 150g ml.cukru – našleháme do pěny, promícháme se 160g polohr.mouky a 1/2 prášku do peč. Těsto rozetřeme na vym+vys. plech a upečeme. Na vychladlý piškot natřeme krém, poklademe Be-Be sušenkami, pokapeme rumem a přelijeme polevou. Necháme ztuhnout a odležet nejlépe do druhého dne. Krém: uvaříme puding z 1l mléka a 3 balíčků van.pudin.prášku a do horkého zašleháme 150g másla. Nalijeme na upečený piškot. Poleva: ve vodní lázni umícháme 250g ml.cukru, 100g másla, 3 lžíce kakaa, 3 lžíce rumu a 2 lžíce horké vody.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář