Jdi na obsah Jdi na menu
 


Buchty

28. 8. 2007

POVIDLOVÁ BUCHTA:    
250g krupicového cukru, 4 lžíce oleje a 2 vejce vyšleháme do pěny. Přidáme 1/2 l mléka, 1 lžičku ml.skořice, 1 lžíci kakaa, 150g švestkových povidel a promícháme. Přidáme 400g hladké mouky a 1/2 prášku do pečiva. Vylijeme na vym a vys plech a upečeme.

 


ANANASOVÁ BUCHTA:
600g polohrubé mouky, 300g moučkového cukru, 1 sklenka (2 dl) oleje, 3 vejce, 1 sklenka mléka, 1 prášek do pečiva, 1 ananasový kompot (kousky). Mouku prosijeme do mísy s práškem do pečiva. V mléce rozšleháme vejce a nalijeme do mouky. Přidáme cukr, přilijeme olej a celý ananasový kompot i se šťávou. Dobře společně promícháme a nalijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech. Upečeme ve středně vyhřáté troubě.

 


KOKOSOVÁ BUCHTA:
1 a 1/2 hrnku polohrubé mouky, 1/2 - 1 hrnek moučkového cukru, 4 vejce, 1 prášek do pečiva, hrstka rozinek (nejlepší jsou namočené v rumu), 1 hrnek kokosové moučky. Vejce třeme s cukrem, postupně přidáváme mouku prosátou s práškem do pečiva. Vmícháme rozinky a kokosovou moučku. Rozetřeme na máslem vymazaný a moukou vysypaný pekáček. V mírně vyhřáté troubě upečeme.

 


MARMELÁDOVÁ BUCHTA:
3 sklenky polohrubé mouky, 1 sklenka moučkového cukru, 1 sklenka oleje, 1 sklenka mléka, 3 lžíce marmelády, 1 a půl lžičky sody, 1 vejce, 3 lžíce kakaa. Mouku prosejeme do mísy s jedlou sodou. Přidáme vše ostatní a důkladně promícháme. Nalijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech. Ve středně vyhřáté troubě pečeme asi 30 minut.

 


KAKAOVÁ BUCHTA Z KEFÍRU:
3 a 1/2 skleničky polohrubé mouky, 2 skleničky moučkového cukru, 1/2 skleničky oleje, 2 vejce, 1 kefír, 1 lžíce kakaa, 1,5 lžičky jedlé sody. Mouku prosijeme do mísy s jedlou sodou a kakaem. Přidáme cukr, vejce, kefír a olej. Vymícháme a nalijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech. Upečeme ve středně vyhřáté troubě. Upečenou buchtu stačí jen pocukrovat nebo polijeme polevou (žloutkovou, rumovou, citronovou, čokoládovou).

 


VTEŘINOVÁ OVOCNÁ BUCHTA:
350g polohrubé mouky, 150g krystalového cukru, 4 lžíce oleje, 3 vejce, 1 a půl prášku do pečiva, 1 zavařenina i se šťávou (0,7 litru). Mouku prosijeme s práškem do pečiva, přidáme ostatní suroviny a vše důkladně promícháme. Nalijeme na vymazaný a vysypaný plech a ve středně vyhřáté troubě upečeme.

 


UNIVERZÁLNÍ BUCHTA:
300g hrubé mouky, 200g ml.cukru, 50 - 70g rozpuštěného tuku, 1 - 3 vejce, 2 dl mléka, citr.kůra, 1 kypřící prášek - vypracujeme ( podle chuti můžeme přidat ořechy, kokos, kakao, ovoce ) a rozetřeme na vym a vys plech. Pečeme při 170°C asi 35 minut.

 


ČERNÁ BUCHTA:
300g hl.mouky, 350g ml.cukru, 1,5 dl oleje, 1 vejce, 1/2 l kefíru, 2 lžičky kakaa, 1 van.cukr, citr.kůra, 2 lžičky jedlé sody - ze všech surovin uděláme těsto, které nalijeme na vym a vys plech a v mírné troubě upečeme.

 

 


KOKOSOVÁ BUCHTA:
Ušleháme 5 žloutků a 1 hrnek ml.cukru, přidáme 1 hrnek hl.mouky, 1 hrnek kokosu, 1/2 hrnku oleje, 1 lžíci kakaa, trochu rumu, 1 van.cukr, 1/2 prášku do pečiva a sníh z bílků. Upečeme na vym a vys plechu. Vychladlý potřeme marmeládou a přelijeme citronovou polevou.

 


NUGÁTOVÁ BUCHTA:
Utřeme 160g tuku, 160g ml.cukru a 5 žloutků. Přidáme 180g pol.mouky, 1/2 kypřícího prášku a sníh z bílků. Upečeme na vym a vys plechu a po vychladnutí potřeme máslovým krémem: svaříme 2,5 dl mléka, 3 lžíce kakaa a 1 van.cukr a necháme vychladnout. Utřeme 250g másla, 150g ml.cukru a po lžících zašleháme hmotu. Vmícháme 1 balíček ml.piškotů pokapaných rumem. Hmotu rozetřeme na upečené těsto, polijeme čokoládou a postříkáme bílou čokoládou.

 


JABLKOVÁ BUCHTA S MÁKEM:
Utřeme 4 vejce a 2 dl ml.cukru, přidáme 1,5 dl oleje, 60g pol.mouky, 1 kypřící prášek, 1 van.cukr, 3 dl ml.máku a 6 dl strouhaných jablek. Můžeme také přidat hrst ml.ořechů nebo kokosu. Upečeme a polijeme čokoládou.

 


BUCHTA Z MERUNĚK:
400g pol.mouky, 200g ml.cukru, 150g rozpuštěného tuku, 3 vejce, 1 lžíce kakaa, 1 sklenice meruňkového kompotu nakrájeného na kostičky i se šťávou, 1 kypřící prášek - vše smíchat, péct na vym a vys plechu, zdobit šlehačkou.

 


BUCHTA S JAHODAMI:
4 žloutky, 200g krup. cukru, 1 dl oleje a 1 dl vody vyšlehat, přidat 200g pol.mouky, 1/2 kypřícího prášku a sníh z bílků. Upéct na vym a vys plechu. Potřít jahodovým krémem: Do šťávy z jahodového kompotu přilít vodu do 1/2 l, zamíchat 2 jahodové pudingy a uvařit. Utřít 250g másla a ml.cukr podle chuti, přidat vychladlý puding a rozmixované jahody. Zdobit šlehačkou.

 


AMERICKÁ BUCHTA :              
Utřeme 4 vejce a 1 hrnek kryst.cukru, přidáme 2 hrnky polohr.mouky, 1 lžičku kakaa, 1/2 hrnku oleje, 1 kyp.prášek do pečiva, 1/2 lžičky skořice, 4 hrnky jablek nakrájená na kostičky, hrst ořechů a rozinky. Husté těsto vylijeme na vym. a vysyp. plech a upečeme. Polijeme čokol.polevou.

 


LŽÍCOVÁ BUCHTA:
Smícháme 8 lžic hl.mouky, 1 prášek do peč, 8 lžic polohr.mouky, 8 lžic ml.cukru, 8lžic oleje, 8 lžic mléka, 3 vejce. Vylijeme na vym+vys.plech a poklademe jablky. Upečeme. Dáme uvařený van.pudinka polijeme čokol.polevou.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář