Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z třených, lineckých a piškotových těst

26. 8. 2007

ŠLEHAČKOVÝ KOLÁČ:
2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek krystalového cukru, 1 šlehačka, 2 vejce, 1/2 prášku do pečiva - vypracujeme těsto, rozetřeme na vym a vys plech, poklademe ovocem, posypeme drobenkou a ve středně vyhřáté troubě pečeme asi 30 minut. Pocukrujeme.


TVAROHOVÝ KOLÁČ S REBARBOROU:
250g tuku, 250g ml.cukru, 250g tvarohu, 4 žloutky, 1 vanilkový cukr - utřeme těsto, do kterého lehce vmícháme sníh ze 4 bílků a 300g pol. mouky s 1/2 prášku do pečiva. Rozetřeme na plech, poklademe oloupanou rebarborou, upečeme při 170°C a pocukrujeme.


ANANASOVÝ MOUČNÍK:
150g výběrové polohrubé mouky, 250g moučkového cukru, 200g másla, 6 vajec, 150g mletých vlašských ořechů, 1 prášek do pečiva. Máslo vyšleháme s cukrem a žloutky, přidáme mouku prosetou s práškem do pečiva, ořechy a ušlehaný sníh z bílků. Upečeme do růžova na vymazaném a vysypaném plechu s vyšším okrajem. Vychladlý moučník poklademe dětskými piškoty namočenými v rumu a rozetřeme ananasový krém. Ve šťávě z ananasového kompotu rozmícháme 1 vanilkový pudink a uvaříme. Utřeme 250g másla a 100g moučkového cukru, po lžících přidáváme vychladlý pudink. Do hladkého krému zamícháme drobně nakrájený okapaný ananas. Krémovou vrstvu potřeme čokoládovou polevou. Ve vodní lázni rozpustíme 125g ztuženého tuku (Lukana, Iva, Omega), 1 čokoládu na vařeni, 70g kakaa a moučkový cukr podle chuti.


SKLÁDANÝ KOLÁČ:
1. těsto: 400g hladké mouky, 100g moučkového cukru, 150g tuku (Hera), 1 vejce, 8 lžic studené vody, 2 lžíce kakaa, prášek do pečiva. Těsto zpracujeme na vále a vyválíme na velikost plechu (ten si vymastíme). Těsto na plechu upravíme tak, aby dosahovalo až na okraje. Potřeme náplní: 200g strouhaných jablek, 2 tvarohy, 1,5 dl mléka, 6 lžic moučkového cukru, 2 lžíce mleté skořice. Tvaroh rozšleháme s mlékem a cukrem, vylijeme na těsto a poklademe jablky smíchanými s cukrem a skořicí. 2. těsto: 200g polohrubé mouky, 200g moučkového cukru, 1 dl oleje, 2 vejce, 1,5 dl horké vody, prášek do pečiva. Všechny suroviny společně ušleháme a vzniklou napěněnou hmotu nalijeme na jablka. Rozetřeme ji tak, aby byla všude stejně vysoká a dosahovala až ke krajům. Upečeme a po upečení a vychladnutí pocukrujeme a krájíme na řezy.


PEČENÉ OŘECHOVÉ TROJHRÁNKY:
500g polohrubé mouky, 200g moučkového cukru, 150g tuku, 3 vejce, 100g mletých ořechů, 1/4 litru mléka, 1 prášek do pečiva. Žloutky utřeme s cukrem a změklým tukem. Přidáme ořechy, střídavě mléko a mouku prosetou s práškem do pečiva. Opatrně vmícháme ušlehaný sníh z bílků. Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech a pečeme při střední teplotě. Na upečený, vychladlý moučník rozetřeme citronovou polevu. Vymícháme do hladka 200g moučkového cukru a 3 lžíce citronové šťávy. Část polevy obarvíme jahodovým sirupem (pár kapek). Moučník potřeme bílou citronovou polevou, pokapeme jahodovou polevou a posypeme hrubě sekanými ořechy.


KÁROVANÝ MOUČNÍK:
2 sklenky polohrubé mouky, 1 sklenka moučkového cukru, 1 sklenka oleje, 1 sklenka mléka, 4 vejce, 3 lžíce kakaa, 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva. Cukr, vejce a olej utřeme do pěny, přilijeme vlažné mléko. Zamícháme mouku prosetou s práškem do pečiva, kakaem a vanilkovým cukrem. Rozetřeme na vymazaný a moukou vysypaný plech. Mikroténovým sáčkem s ustřiženým růžkem nastříkáme na těsto tvarohové mřížky (utřeme 2 tvarohy s trochou mléka, 2 žloutky a moučkovým cukrem podle chuti).


KŘEHKÝ TVAROHOVÝ KOLÁČ:
250g polohrubé mouky, 100g cukru krupice, 150g tuku, 1 vejce, 1 vanilkový cukr, 1/2 prášku do pečiva. Vypracujeme těsto, které namačkáme na vymazaný a moukou vysypaný plech s vyšším okrajem. Vymícháme 500g tvarohu s 1/2 litrem mléka a 150g cukru krupice, 1 vanilkovým pudinkem, 1 vanilkovým cukrem, 1 dl oleje, 1 vejcem. Tvarohovou směs nalijeme na těsto a společně upečeme.


KOLÁČ S OVOCEM:
350g polohrubé mouky, 100g moučkového cukru, 2 dl oleje, 2 vejce, 1/4 litru mléka, 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva. Vejce našleháme s cukry, olejem, přilijeme mléko a přidáme mouku prosetou s práškem do pečiva. Důkladně promícháme a těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech. Posypeme drobným nakrájeným čerstvým nebo okapaným kompotovaným ovocem a drobenkou z mouky, cukru a másla.


RYCHLÝ ŠVESTKOVÝ KOLÁČ:
2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek moučkového cukru, 130g rozpuštěného vlažného tuku, 1 vejce, 1 prášek do pečiva, 1 kostka baleného droždí, trocha teplého mléka. Droždí dáme do hrníčku s trochou mléka a necháme chvíli kvasit. Do mísy prosejeme mouku s práškem do pečiva, přidáme vejce, kvásek, vlažný tuk. Vymícháme dobré těsto a dáme na vymazaný a vysypaný plech. Poklademe půlenými švestkami (nebo jiným ovocem), posypeme drobenkou z mouky, cukru, másla a upečeme.


JABLKOVÝ KOLÁČ Z TVAROHOVÉHO TĚSTA:
200g hladké mouky, 200g tvarohu, 100g moučkového cukru, 100g tuku (Hera, máslo apod.), 1 žloutek. Mouku zpracujeme s tvarohem, cukrem, tukem a žloutkem. Necháme hodinu v chladu odležet. Rozdělíme na 2 díly. Vyválíme, jeden díl položíme na vymazaný plech, poprášíme strouhankou a hustě pokryjeme 700g nakrájených oloupaných jablek. Posypeme skořicí s cukrem a přikryjeme druhým vyváleným plátem těsta. Propícháme vidličkou a upečeme v mírné troubě do zlatova. Pocukrujeme.


KŘEHKÝ LINECKÝ KOLÁČ S OVOCEM:
500g hladké mouky, 200g moučkového cukru, 200g tuku Hera (máslo), 2 žloutky, 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva, citronová kůra. Vypracujeme těsto a necháme 2 hodiny v chladu odpočinout. Rozdělíme na 3 díly, ze dvou dílů vyválíme plát. Položíme na vymazaný plech, potřeme marmeládou a posypeme drobným ovocem (rybíz, jahody, maliny apod.). Z třetího dílu vyválíme válečky, které klademe jako mřížku na těsto. Pečeme ve středně vyhřáté troubě asi 25 minut.


HRABĚCÍ JABLKOVÝ KOLÁČ:
400g polohrubé mouky, 150g moučkového cukru, 200g tuku Hera, 4 žloutky, 2 lžíce mléka, 1/2 prášku do pečiva. Na vále zpracujeme těsto a rozdělíme na 3 díly. Dva díly spolu rozválíme a položíme na vymazaný a vysypaný plech, třetí díl dáme do mrazáku. Posypeme strouhanými jablky, mletou skořicí a moučkovým cukrem. Ze 4 bílků ušleháme sníh, zašleháme 100g pískového cukru a nalijeme na jablka. Těsto z mrazáku nastrouháme na hrubším struhadle a nasypeme rovnoměrně na sníh. Upečeme ve středně vyhřáté troubě.


JABLEČNÝ PIŠKOT:
150g polohrubé mouky, 130g moučkového cukru, 130g tuku (máslo, Hera), 4 větší vejce, 80g škrobové moučky Solamyl, 1/2 prášku do pečiva. Utřeme celá vejce s tukem a cukrem. Do utřené směsi přidáme mouku prosátou s práškem do pečiva a Solamylem.Těsto rozetřeme na vymazaný a moukou vysypaný plech s vyšším okrajem. Hustě poklademe hrubě nastrouhanými oloupanými jablky, posypeme skořicovým cukrem a drobenkou (130g tuku, 130g polohrubé mouky, 150g moučkového cukru). Upečeme ve středně vyhřáté troubě.


ŠLEHAČKOVÝ KOLÁČ:
3 sklenky polohrubé mouky, 1,5 sklenky moučkového cukru, 4 - 5 vajec, 1 šlehačka, 1 prášek do pečiva. Vše smícháme dohromady a nalijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech. Poklademe ovocem a posypeme drobenkou.


PIŠKOTOVÝ MOUČNÍK:
Vyšleháme 4 vejce, 160g ml.cukru, přidáme 160g pol.mouky, 1 prášku do pečiva, vylijeme na plech vyložený papírem a upečeme. Na upečené teplé těsto dáme puding uvařený z 1l mléka a 3 vanil. pudinků, bez cukru. Na teplý pudink rozložíme 2 balíčky Be-Be hranatých sušenek, které pokapeme rumem a polijeme čokoládovou polevou ( 1 čokoláda na vaření, 50g 100% tuku). Necháme ztuhnout a krájíme na čtverce.


OŘECHOVÝ MEDOVÝ KOLÁČ:
500g hl.mouky, 200g ml.cukru, 200g tuku, 2 vejce, 2 lžíce medu, 2 lžičky jedlé sody smíchané se 2 lžícemi mléka – vypracujeme těsto a rozdělíme na dva díly. Jeden díl vyválíme a na pečícím papíru pečeme 15 minut při 150°C. Na druhý vyválený díl po lžících nanášíme horkou směs: Smažíme dozlatova 250 – 350g vlašských ořechů ( půlky nebo čtvrtky), 80g krup.cukru, 120g másla, 3 lžičky medu, až se ořechy slepují k sobě. Plát pečeme 15 minut při 150°C. Vychladlé pláty pokapeme rumem a spojíme citronovým krémem: ve 3 dl mléka rozšleháme 1 a 1 lžíce hl.mouky, 1 a 1 lžíce Solamylu, 100g cukru, 1 vanil.cukr a uvaříme hustou kaši. Utřeme 200g másla s vlažnou kaší , vyšleháme do hladkého krému a ochutíme šťávou z 1 citronu.


TVAROHOVÝ KOLÁČ S OVOCEM:
300g pol.mouky, 80g krup.cukru, 6 lžic oleje, 150g tvarohu, 6 lžic mléka, citr.kůra, 1 prášek do pečiva, špetka soli – vypracujeme těsto, vyválíme a položíme na vym a vys plech. Poklademe 1 kg nastrouhaných jablek, prosypeme 300g borůvek a drobenkou ( 175g pol.mouky, 125g krup.cukru, 2 vanil.cukry a 125g rozpuš.másla ). Pečeme asi 30 minut při 200°C.


MAĎARSKÝ KOLÁČ:
240g polohrubé mouky, 1 kypřící prášek do pečiva, 120g másla, 1 žloutek, 60g pískového cukru, 100 ml kysané smetany, 1 lžička citronové šťávy, 5 lžic strouhanky na posypání, špetka soli, tuk a hrubá mouka na plech. Náplň: 500g měkkého tvarohu, 100g moučkového cukru, 3 vejce, 50g rozinek namočených v rumu. Dohotovení: 120g moučkového cukru, 3 bílky, 150g meruňkové marmelády. Mouku prosijeme s kypřícim práškem, dáme nakrájené změklé máslo, cukr, žloutek a špetku soli. Přilijeme smetanu a lžičku citronové šťávy. Vypracujeme těsto a necháme alespoň 30 minut odležet. Potom těsto rozválíme na plát silný asi 1cm. Přendáme ho na vymazaný a vysypaný plech, vložíme ho do vyhřáté trouby a upečeme při 180°C do růžova. Připravíme náplň. Bílky s cukrem vyšleháme na pevný sníh. Tvaroh rozmícháme, přidáme žloutky, cukr a utřeme na hladkou hmotu. Vmícháme rozinky namočené v rumu a nakonec tuhý bíkový sníh. Upečený plát vyjmeme z trouby a necháme mímě zchladnout. Pak ho posypeme strouhankou a rozetřeme tvarohovou náplň. Dáme do trouby a dopečeme. Z bílků vyšleháme za postupného přidávání cukru tuhý sníh. Naplníme ho do sáčku s řezanou trubičkou a nastříkáme na povrch koláče do tvaru mřížek. Koláč vložíme do trouby a krátce zapečeme. Pak mezery mezi mřížkami natřeme rozehřátou meruňkovou marmeládou a necháme vychladnout.


MERUŇKOVÝ KOLÁČ S ČEPICÍ:
300g polohrubé mouky, 100g krystalového cukru, 150g tuku (másla), 4 vejce, 1/4 litru vlažného mléka, 1 prášek do pečiva. Utřeme do pěny máslo s cukrem a se žloutky. Přidáme
mléko, mouku prosátou s práškem do pečiva. Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech. Poklademe okapanými nebo čerstvými půlkami meruněk. Z bílků ušleháme sníh, vešleháme do něj 150g krystalového cukru a 100g kokosové moučky. Rozetřeme na koláč a pečeme asi 35 minut ve středně vyhřáté troubě.


MRKVOVÝ KOLÁČ:
280g polohrubé mouky, 200g cukru krupice, 2 dl oleje, 4 vejce, 400g jemně nastrouhané mrkve, 50g mletých ořechů, 60g rozinek, 2 lžíce prášku do pečiva, 1 lžička jedlé sody, 1 vanilkový cukr. Ušleháme cukr, vejce a olej. Do směsi přidáme mouku prosátou s práškem do pečiva a sodou, mrkev, ořechy a rozinky. Pečeme na vymazaném a vysypaném plechu v předehřáté troubě asi 45 minut.


ALPSKÝ JABLEČNÝ KOLÁČ:
300g hladké mouky, 140g moučkového cukru, 200g másla, 4 žloutky, 140g mletých ořechů, citronová kůra. Žloutky utřeme s cukrem a máslem do pěny. Přidáme mleté ořechy, citronovou kůru a mouku.Vypracujeme těsto, rozetřeme na vymazaný plech a zapečeme do růžova. Nastrouháme 5 větších oloupaných jablek, krátce podusíme a necháme vychladnout. Do ušlehaného sněhu ze 4 bílků zašleháme 100g cukru krupice a vmícháme do vychladlých podušených jablek. Rozetřeme na poloupečené těsto a v troubě ještě asi 15 minut dopečeme.


ZAKRYTÝ JABLEČNÝ KOLÁČ:
500g hladké mouky, 100g cukru krupice, 150g tuku, 2 vejce, 4 - 8 lžic vIažného mléka, 1 rovná lžička jedlé sody, vanilkový cukr, šťáva z 1 citronu. Zpracujeme těsto, rozdělíme na 2 díly. Rozválíme a jednu placku přeneseme na vymazaný plech. Potřeme rozvařenými jablky (na 50g másla podusíme 500g pokrájených oloupaných jablek, osladíme, ochutíme 1 lžičkou skořice), zakryjeme druhou vyválenou plackou. Potřeme po povrchu rozpuštěným máslem a upečeme. Ještě teplý koláč potřeme kakaovou polevou (utřeme 100g másla s 120g moučkového cukru, 2 lžícemi kakaa, 2 lžícemi rumu nebo horké vody).


OVOCNÝ KOLÁČ:
300g hladké mouky, 100g moučkového cukru, 200g tuku, 20g strouhaných mandlí, 1 žloutek, špetka skořice, lžička rumu, 1 - 2 lžíce mléka. Zpracované a vychlazené těsto rozválíme na vymazaný plech a zapečeme. Rozložíme ovoce, posypeme cukrem a jemně sekanými mandlemi. Zalijeme piškotovým těstem. Ušleháme pěnu ze 6 žloutků, 90g cukru a 2 lžic horké vody, vmícháme 180g hladké mouky se lžičkou prášku do pečiva a sníh ze 6 bílků a 90g cukru. Nakonec přidáme lžíc oleje. Koláč dopečeme.


MÁSLOVÝ REVEŇOVÝ KOLÁČ:
260g hladké mouky, 70g moučkového cukru, 180g másla, 1 vejce, 1 žloutek, 1 vanilkový cukr. Vypracujeme těsto a rozdělíme na 2 poloviny. Vyválíme plát, položíme na vymazaný plech a potřeme reveňovou nádivkou. Nakrájíme a očistíme 500g reveně. Promícháme se 100g moučkového cukru, lžičkou mleté skořice, 50g nasekaných ořechů, 50g rozinek a se 40g strouhanky osmažené na lžíci másla. Na nádivku položíme druhý vyválený plát. Propícháme vidličkou, potřeme rozšlehaným bílkem a pečeme ve středně teplé troubě. Upečený koláč pocukrujeme a vychladlý nakrájím.


LINECKÝ KOLÁČ S RYBÍZEM:
500g hladké mouky, 150g moučkového cukru, 250g másla, 3 žloutky. Vypracujeme těsto, dáme na vymazaný a vysypaný plech s vyšším okrajem a ve vyhřáté troubě 10 minut zapečeme. Vyjmeme, potřeme bílkovým sněhem s rybízem. Ušleháme 3 bílky (i více) s 200g cukru na tuhý sníh. Vmícháme 300g okapaných, osušených kuliček rybízu. V troubě znovu zapečeme až sníh zrůžoví.


KŘEHKÝ BORŮVKOVÝ KOLÁČ:
300g hladké mouky, 3 lžíce moučkového cukru, 150g tuku, 2 vejce, 1 prášek do pečiva, sůl. Mouku prosijeme s práškem do pečiva, smícháme s ostatními surovinami. Vypracujeme vláčné těsto, plech vymažeme tukem a rukou těsto vytvarujeme po celé ploše. Poklademe borůvkami (i jiným ovocem), posypeme drobenkou a upečeme.


BORŮVKOVÝ PIŠKOTOVÝ KOLÁČ:
200g hladké mouky, 70g moučkového cukru, 3 vejce, trochu kypřícího prášku. Žloutky utřeme s cukrem, přidáme mouku prosetou s práškem do pečiva. Dáme na plech nebo do koláčové formy vyložené pečicím papírem a napolo zapečeme. Koláč posypeme hustě borůvkami a zakryjeme ušlehaným oslazeným sněhem ze 3 bílků. Dáme znovu do trouby a necháme zapéct, až sníh zrůžoví.


ŠVESTKOVÝ ZASNĚŽENÝ KOLÁČ:
3 hrnky polohrubé mouky, 3 lžíce moučkového cukru, 250g másla, 4 vejce, 1 vanilkový cukr, 1 a půl lžičky prášku do pečiva. Na vál prosijeme mouku s práškem do pečiva, moučkovým
cukrem, vanilkovým cukrem. Přidáme žloutky, změklé máslo a vypracujeme těsto. Polovinu vyválíme na vymazaný plech, polovinu dáme do chladničky. Na těsto poklademe nakrájené švestky a zakryjeme nastrouhaným těstem z chladničky. Pečeme při 190 °C asi 30 minut. Vyjmeme z trouby, potřeme sněhem ze 4 bílků, 1/2 hrnku moučkového cukru, 1 lžíce Solamylu. V troubě ještě asi 10 minut zapečeme. Vychladlý moučník pocákáme čokoládou.


ŠVESTKOVÝ KOLÁČ:
2 dl pol.mouky, 2 dl hrubé mouky, 2 dl pískového cukru, 1 dl oleje, 2 dl kyselého mléka (smetany), 1 vejce, 1/2 prášku do pečiva. Všechny suroviny smícháme dohromady (těsto je podobné krupicové kaši), rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech. Poklademe ovocem, posypeme hustě drobenkou a ihned pečeme v předehřáté troubě.


RYBÍZOVÝ KOLÁČ S POLEVOU:
500g hladké mouky, 80g moučkového cukru, 8 lžic oleje, 1/4 litru mléka, 30g droždí, špetka soli. Do hlubší mísy nalijeme vlahé mléko, olej, přidáme cukr, sůl, mouku a nadrobíme droždí. Vypracujeme hladké těsto. Když se přestane lepit na stěny mísy, je správně vypracované a necháme je na teplém místě pod utěrkou asi 30 minut kynout. Vyválíme a vložíme na vymazaný plech s vyšším okrajem, kraje prsty vytáhneme. Posypeme 4 - 6 podrcenými sušenkami a 1 a půl kg rybízu, polijeme šlehačkovou polevou. Smícháme 30g škrobové moučky se 100g moučkového cukru, 4 vejci, 2 dl šlehačky a štipcem soli a dobře promícháme. Nalijeme rovnoměrně na rybíz a upečeme ve středně vyhřáté troubě.


JABLEČNÝ KOLÁČ S ČOKOLÁDOVOU POLEVOU:
300g polohrubé mouky, 300g moučkového cukru, 80g tuku, 3 celá vejce, 300g strouhaných jablek, 1 prášek do pečiva. Utřeme vejce s cukrem a tukem až hodně nabudou. Přidáme mouku prosetou s práškem do pečiva, jablka. Vymícháme a směs nalijeme do vymazané a vysypané koláčové formy (nebo na plech). Pečeme v předem vyhřáté troubě do zlatova. Vychladlý koláč polijeme čokoládovou polevou. Nad parou v kastrůlku necháme rozpustit 80g 100% tuku, přidáme 80g moučkového cukru, 1 lžíci kakaa, 1 lžíci Solamylu a 1 lžíci horkého mléka. Vymícháme do hladka a za tepla rozetřeme na koláč.


JABLEČNÝ KOLÁČ:
200g polohrubé mouky, 200g moučkového cukru, 200g rozpuštěného másla, 4 vejce, 2 dl mléka, 1 prášek do pečiva, necelé 2 kg jablek. Mimo jablka smícháme vše dohromady. Jablíčka oloupeme, vykrojíme jádřinec a nakrájíme na plátky o tlouštce 3mm. Vmícháme do připraveného těsta a pečeme na vymazaném a vysypaném plechu asi 45 minut. Krájíme až koláč vychladne a zdobíme šlehačkou.


HRNKOVÝ KOLÁČ:
1 hrnek polohrubé mouky, 1 hrnek pískového cukru, 1/8 másla (nebo jiného tuku). Z uvedených surovin zpracujeme drobenku. Hrnek drobenky odebereme a dáme na stranu. Do zbytku drobenky přidáme 1 hrnek polohrubé mouky, 1 hrnek mléka, 2 celá vejce, prášek do pečiva. Zpracujeme těsto, které nalijeme na vymazaný a vysypaný plech s okraji. Poklademe ovocem (čerstvé i kompotované), povrch posypeme odloženou drobenkou a pečeme ve středně teplé troubě.


OVOCNÝ KOLÁČ S DROBENKOU:
12 lžic polohrubé mouky, 6 lžic cukru krupice, 4 lžíce oleje, 2 vejce, 2 dl mléka, 1 prášek do pečiva. V mléce našleháme vejce, nalijeme do mouky proseté s práškem do pečiva. Přidáme cukr, olej a důkladně promícháme. Nalijeme na vymazaný a vysypaný plech, poklademe ovocem a posypeme drobenkou (6 lžic rozpuštěného tuku, 2 lžíce moučkového cukru, 4 lžíce hladké mouky, 2 lžíce proseté strouhanky).


OVOCNÝ KOLÁČ S VANILKOVOU POLEVOU:
2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek pískového cukru, 1/2 hrnku oleje, 1/2 hrnku mléka, 1 vejce, 1 prášek do pečiva. Mouku prosejeme s práškem do pečiva a smícháme s ostatními surovinami. Dobře vymíchané těsto rozetřeme na vymazaný plech, posypeme ovocem. Uvaříme podle návodu 2 vanilkové pudinky, nalijeme na ovoce a dáme do trouby. Upečený moučník necháme pořádně vychladnout.


OVOCNÝ KOLÁČ:
250g hladké mouky, 150g moučkového cukru, 150g másla, 4 vejce, 4 lžíce mléka, citronová kůra, 1/2 balíčku prášku do pečiva. Tuk s polovinou cukru šleháme a postupně zašleháme žloutky a citronovou kůru v lehkou pěnu. Pak vmícháme mléko, tuhý sníh, do kterého jsme zašlehali zbytek cukru a mouku smíchanou s práškem do pečiva. Těsto natřeme na vymazaný a vysypaný plech, poklademe ovocem a pečeme ve vyhřáté troubě. Upečený horký koláč potřeme marmeládou, rozvařenou v troše vody.


JEDNODUCHÝ KOLÁČ Z CUKETY:
2 a půl hrnku poIohrubé mouky, 1 hrnek moučkového cukru, 2 hrnky nastrouhané cukety, 3/4 hrnku oleje, 2 vejce, trochu mléka, 2 lžíce mleté skořice, 1 vanilkový cukr, 1 a půl prášku do pečiva. Vše společně promícháme a rozetřeme na vymazaný, moukou vysypaný plech. Pečeme asi 20 minut, vychladlý polijeme čokoládovou polevou a posypeme hrubě nakrájenými ořechy.


KOLÁČ ZE ŠLEHAČKY:
1 šlehačka, 2 hrnky pol.mouky, 2 vejce, 1 hrnek cukru, 1 prášek do peč. - vše zamícháme, vylijeme na vymaštěný plech a upečeme. Polijeme kakaovou polevou: 120g ml.cukru, 90g tuku, 3 lžíce kakaa a 1 lžíce škrobu.


PLNĚNÝ MAKOVÝ KOLÁČ:
250g hl.mouky, 180g tuku, 1 žloutek, mléko, 20g cukru, sůl - vypracujeme těsto. Rozválíme na dva díly. Jeden díl dáme na vymazaný plech, potřeme nádivkou a přikryjeme druhým dílem. Upečeme. Maková nádivka: 6 žloutků utřeme s 200g ml.cukru, přidáme 200g ml.máku, 1 lžičku citr.šťávy a 30g namočené krupice. Nakonec vmícháme sníh z bílků.


JABLKOVÝ KOLÁČ:
2 hrnky polohr.mouky, 1 hrnek ml.cukru, 1 vejce, 1 hrnek mléka, 1/2 prášku do peč, 1/2 hrnku oleje - promícháme, vylijeme na plech , poklademe strouhanými jablky, posekanými ořechy, posypeme ml.cukrem, kokosem a skořicí.


KOLÁČ Z MRKVE:
Utřeme 8 žloutků a 350g ml.cukru, přidáme šťávu a kůru z 1 citronu, 350g jemně nastrouhané mrkve, 1/8l rumu, ušlehaný sníh z bílků, 200g ml.mandlí(můžeme nahradit ořechy) a 150g strouhanky nebo piškotových drobečků. Pečeme na vym.a vys.plechu, potřeme marmeládou nebo pocukrujeme.


MAKOVÉ ŠÁTEČKY:
200g hl.mouky, 100 ml studené vody, 20g másla, špetka soli, 1 lžíce octa - vypracujeme těsto, necháme hodinu odležet. 200g másla, 20g hl.mouky - vypracujeme druhé těsto, které necháme odležet 20 minut. Obě těsta při zpracování musí mít stejnou teplotu. První těsto na pomoučeném vále rozválíme na obdélníkový plát 3 mm silný. Do středu vložíme druhé těsto a okraje prvního přes něj přeložíme. Válečkem těsto rozválíme na delší obdélník, který složíme tak, aby vznikly tři vrstvy. Těsto znovu rozválíme a složíme - celkem 4x. Dáme znovu vychladit, buď na hodinu, nebo do druhého dne. Těsto rozválíme na tenkou placku, rozkrájíme na čtverce 8 x 8 cm a do středu dáme makovou náplň. Dva protilehlé cípy k sobě spojíme a přitiskneme. Dáme na plech vyložený papírem a potřeme rozšlehaným žloutkem. Můžeme dozdobit jádrem vlašského ořechu. Pečeme asi 12 minut. Posypeme ml.cukrem. Maková náplň: 160 ml mléka svaříme se 2 lžícemi ml.cukru, přidáme 200g ml.máku, vmícháme 1 lžičku másla a 80g drcených ořechů. Povaříme a necháme vychladnout


ŠÁTEČKY NA PLNĚNÍ:
400g hl.mouky, 250g tuku, 2,5 dl šlehačky - vypracujeme vláčné těsto, tence vyválíme, nakrájíme čtverečky, položíme na kovové trubičky od rohu k rohu tak, že dva cípy přeložíme přes trubičku, přimáčkneme a upečeme. Vychladlé plníme tvarohovou náplní, krémem, nebo sladkým sněhem z bílků.


KOLÁČ HELA:
2 sklenice polohr.mouky, 1 sklenice ml.cukru, 1 van.cukr, 1 prášek do peč, 1 sklenice mléka, 2 vejce, 125g tuku – vše smícháme a posypeme ovocem. Upečeme a pocukrujeme.


OLEJOVÝ KOLÁČ:
2 - 3 vejce, 200g ml.cukru, 2 dl oleje, 1/4l mléka, 350g polohr.mouky, 1prášek do peč. Vše smícháme, nalijeme na plech a upečeme.


OVOCNÝ KOLÁČ:
250g tvarohu, 250g ml.cukru, 250g tuku, 3 vejce – vyšleháme, přidáme 250g polohr.mouky, 1 prášek do peč, vylijeme na vym+vys. plech, posypeme ovocem a upečeme.


MAKOVÝ KOLÁČ:
1 sklenice hl.mouky, 1,5 sklenice polohr.mouky, 1 sklenice ml.cukru, 1prášek do peč, 1/2 sklenice oleje, 1 sklenice mléka, 1 vejce, troška soli, mák – vše smícháme, vlijeme na plech, upečeme a polijeme citronovou polevou.


JABLKOVÝ ZÁVIN:
Vypracujeme těsto: 3 hrnky hl.mouky, 1/2 hrnku oleje, 1/2 hrnku vlažné vody a 2 lžíce octa. Rozválíme, poklademe směsí, svineme, potřeme žloutkem a upečeme. Směs : Jablka, ml.cukr, skořice, rozinky, ml.ořechy.


RYCHLÝ ŠVESTKOVÝ KOLÁČ:
350g polohr.mouky, 120g ml.cukru, 5 lžic oleje, špetka soli, 1 vejce, 1/4l mléka nebo vody, 1 prášek do peč. Vše smícháme, dáme na plech, poklademe švestkami, posypeme drobenkou z ml.cukru, polohr.mouky a tuku a pečeme ve středně vyhřáté troubě.


STROUHANÝ TVAROHÁČ:
400g pol.mouky, 200g tuku, 1 prášek do pečiva, 1,5 lžíce kakaa, 1,5 lžíce ml.cukru, 4 lžíce mléka - vypracujeme tuhé těsto, necháme 1/2 hodiny v lednici. Vyšleháme 1 kg tvarohu, 4 žloutky, 300g ml.cukru, 1 lžíci solamylu, citronovou kůru, 1 van. cukr a přidáme sníh. Těsto rozdělíme na polovinu. Na dobře vymazaný plech rovnoměrně nastrouháme polovinu těsta, na ni rozetřeme náplň a pak nastrouháme zbytek těsta. Pečeme 45 - 50 minut.


JEMNÝ JABLEČNÝ KOLÁČ:
Vyšleháme 5 vajec, 400g ml.cukru, 1 van.cukr. Přidáme 300g hr.mouky, 3/4 prášku do pečiva, 600g postrouhaných neoloupaných jablek, 100g rozinek a 100g ml.ořechů. Vylijeme na vym a vys plech a upečeme. Ještě teplý koláč potřeme malinovou nebo rybízovou marmeládou a polijeme čokoládou.


KOLÁČ S KOFOLOU:
Vyšleháme 3 vejce, 200g ml.cukru a přidáváme 10 pol.lžic oleje, 2 pol.lžíce kakaa, 250g pol.mouky 1 prášek do pečiva a 250 ml kofoly nebo pepsicoly. Těsto vylijeme na vym a vys plech a upečeme. Ještě horký koláč potřeme marmeládou a polijeme polevou. Poleva: rozpustíme 180g másla a přidáme 200g ml.cukru, 2 lžíce kakaa a 3 lžíce rumu nebo vody. Vše vyšleháme.


MRAMOROVÝ KOLÁČ:
5 žloutků, 240g ml.cukru, 100 ml vody vyšleháme, přidáme 100 ml oleje, 300g pol.mouky, 1 prášek do pečiva a tuhý sníh z bílků. Dvě třetiny těsta vlijeme na vym a vys plech. Do zbytku vmícháme 2 lžíce kakaa a nastříkáme na těsto. Upečený koláč posypeme vanilkovým cukrem.


KOLÁČ S OVOCEM:
Vyšleháme 2 vejce, 100g ml.cukru, 2 dl oleje, přidáme 1/4l mléka, 350g pol.mouky , 1 prášek do peč. a 1 van.cukr. Těsto vylijeme na vym. a vys. plech, posypeme čerstvým nebo kompotovaným ovocem, drobenkou z mouky, cukru a másla a upečeme.


ŠLEHAČKOVÝ KOLÁČ:
2 hrnky pol.mouky, 1 hrnek písk.cukru, 2,5 dl šlehačky, 4 vejce, 1 van.cukr, citr.kůra, 1 prášek do peč. Vše smícháme, nalijeme na vym. a vys. plech, poklademe kompot.ovocem. Posypeme drobenkou (400g hr.mouky, 80g ml.cukru, 50g másla). Pečeme 25 - 30 minut.


RYCHLÝ OVOCNÝ KOLÁČ:
3 sklenice hl.mouky, 1 sklenice kryst.cukru, 2 vejce, 1/2 sklenice oleje, 1 sklenice mléka, 1 lžíce rumu, 1 prášek do pečiva - vše zamícháme, nalijeme na vym. a vys. plech, posypeme ovocem podle sezony a drobenkou. Upečeme.


ANANASOVO - MANDARINKOVÝ KOLÁČ:
Utřeme 250g tuku, 200g ml.cukru, 4 vejce, 1,5 dl mléka. Přidáme 500g pol.mouky, 1 prášek do peč, 1 van.cukr a špetku soli. Vypracujeme těsto a rozetřeme na vym. a vys. plech. Necháme okapat 1 plechovku ananas.kompotu a 1 plechovku mandarinek. Ovoce promícháme s 200g kokosu, 8 lžícemi šťávy z kompotu, 100g rozpuštěného másla a 1 dl tekuté šlehačky. Ovoce rozetřeme na těsto a pečeme asi 35 minut.


KOLÁČ S VAJEČNÝM KOŇAKEM:
Ušleháme 5 vajec, 250g ml.cukru a 2 vanil.cukry. Přidáme 1/4l vaječného koňaku, 125g pol.mouky a 1 prášek do peč. Upečeme na vym. a vys. plechu.


TVAROHOVÉ KOLÁČKY:
Na vál dáme 200g hl.mouky, 50g ml.cukru, 150g tuku, špetku soli, 1 lžičku prášku do pečiva, 100g tvarohu, 1 vejce, 50g ml.ořechů - uděláme těsto, vyválíme a vykrajujeme kolečka, klademe na plech, potřeme rozšlehaným vejcem a upečeme.


CUKETOVÝ KOLÁČ:
Vyšleháme 2 vejce, 300g ml.cukru, 4 lžíce oleje, 350g pol.mouky a 1 kypřící prášek. Vmícháme 2 lžíce kakaa, vanil.cukr, 4 lžíce ořechů a 350g nastrouhané cukety. Pečeme na vym a vys plechu 35 - 40 min. Polijeme čokol.nebo citr.polevou.


RUMOVÉ KOSTKY:
Vyšleháme 5 žloutků, 300g ml.cukru, 250g tuku, přidáme 50 ml rumu, 2 lžičky kakaa, 150g ml.ořechů, 5 lžic pol.mouky a tuhý sníh ze 6 bílků. Na upečené, ještě horké těsto nalijeme polevu a necháme ztuhnout. Krájíme na kostky. Poleva: vyšleháme 350g ml.cukru, 50 ml rumu, 4 lžíce horké vody a 4 lžíce oleje.


JABLEČNÁ BOMBA:
Vyšleháme 4 vejce, 200g kryst.cukru, přidáme 100 ml oleje, 100 ml vody, 200g pol.mouky a 1 prášek do pečiva. Dáme na vym a vys plech a upečeme. 1 kg jablek očistíme a postrouháme do hlubší nádoby. V 300 ml vody rozmícháme 2 vanil.pudin.prášky, smícháme s jablky a 4 lžícemi kryst.cukru a uvaříme hustou kaši. Vlažné rozetřeme na těsto a dáme ztuhnout. Krájíme na větší kostky, které ozdobíme kopečkem šlehačky a posypeme Grankem.


ITALSKÝ MAKOVÝ KOLÁČ:
Vyšleháme 5 žloutků, 150g ml.cukru, 120g tuku, 1 van.cukr. Přidáme 250g pol.mouky a 1 prášek do pečiva. Zapečeme na vym a vys plechu. 250g ml.máku, 1 lžíci oleje, 150 ml mléka a 50g ml.cukru povaříme a vlažné rozetřeme na koláč. Z 5 bílků ušleháme sníh, rozetřeme na náplň a dopečeme.


OVOCNÝ ŽELATINOVÝ KOLÁČ:
6 žloutků, 6 lžic ml.cukru vyšleháme, přidáme špetku soli, 4 lžíce vlažné vody, tuhý sníh z bílků, 4 lžíce pol.mouky a 6 lžic oleje. Těsto vylijeme na papírem vyložený plech a upečeme. Po vychladnutí potřeme marmeládou, poklademe čerstvým ovocem (maliny, borůvky, jahody) a polijeme dortovou ovocnou želatinou připravenou dle návodu.


TVAROHOVÝ KOLÁČ S OVOCEM:
1 kg tvarohu vyšleháme, přidáme 4 vejce, 10 lžic ml.cukru, 8 lžic krupice, 1 kypřící prášek, 30g namočených a scezených rozinek a 1 vanil.cukr. Plech vym a vys strouhankou, rozetřeme a poklademe libovolným ovocem a pečeme 40-45 min.


ORIENTÁLNÍ KOKOSOVÝ KOLÁČ:
250 ml smetany ke šlehání vyšleháme do polotuha s 225g ml.cukru a 1 van. cukrem, vmícháme 3 vejce, 300g pol.mouky, 1 kypřící prášek a vlijeme na vym plech. Upečeme asi 15 minut. Na pánvi opečeme do zlatova 175g kokosu. 250g ananasového kompotu scedíme a ananas pokrájíme na malé kousky. Uvaříme 3 lžíce mléka, 100g másla a 200g ml.cukru. Vmícháme kokos a promícháme. Do vychladlého přidáme ananas a natřeme na těsto. Koláč dáme znovu do trouby a pečeme, dokud povrch nezrůžoví. Krájíme na kosočtverce nebo trojúhelníky.


PUDINKOVÝ KOLÁČ:
2 čokol.pudinky + 1l mléka uvaříme podle návodu a necháme vychladnout. 5 žloutků, 250g ml.cukru a 1 vanil.cukr vyšleháme, přidáme 100 ml oleje, 100 ml vody, 250g pol.mouky, 1 kypřící prášek a tuhý sníh z bílků. Těsto rozetřeme na vym a vys plech a lžící pokládáme po povrchu kopečky pudingu. Upečeme. Vyšleháme 2 šlehačky v prášku a 1 lžíci ml.cukru podle návodu. 500 ml šlehačky ušleháme se 2 vanil.cukry, spojíme se šlehačkou v prášku a rozetřeme na vychladlé těsto. Povrch posypeme strouh.čokoládou.


JABLEČNÍK S MÁKEM:
1 kg jablek očistíme, pokrájíme na kostky a podusíme doměkka se 100g ml.cukru. 6 žloutků vyšleháme s 300g ml.cukru do pěny, přidáme 200 ml oleje, 200 ml vody, 300g pol.mouky a 1/2 kypřícího prášku. Nakonec dáme sníh z bílků. V misce smícháme 150g ml.máku, 100g ml.cukru a 1/3 těsta. Plech vyložíme mastným papírem, rozložíme jablka. Na ně natřeme makové těsto a pak žluté těsto. Pečeme asi půl hodiny. Vychladlý koláč vyklopíme, papír odstraníme a vrch polijeme čokoládou.


KOLÁČ " LÍNÁ ŽENA"
3 vejce, 2 hrnky kryst.cukru vyšleháme, přidáme 1 hrnek oleje, 2 hrnky mléka, 1 hrnek nepomletého máku, 2 hrnky pol.mouky a 1 kypřící prášek. Vylijeme na vym a vys plech a upečeme. Teplý potřeme marmeládou a polijeme čokoládou nebo posypeme strouh. čokoládou.


RYBÍZOVÝ KOLÁČ:
250g hl.mouky, 1/2 kypřícího prášku, 80g tuku, 1 vejce, 80g ml.cukru, 1 vanil.cukr, 3 lžíce mléka - vypracujeme těsto, rozválíme a dáme na vym a vys plech. Dáme zapéct, potom posypeme rybízem, drobenkou a dáme dopéct. Drobenka: 40g tuku, 40g ml.cukru, 60g hr.mouky, 1 vanil.cukr.


SNĚHOVÝ JAHODOVÝ KOLÁČ:
Vyšleháme 150g tuku, 150g ml.cukru, a přidáme 4 žloutky, 1 van.cukr, citr.kůru a 150g hr.mouky. Nakonec zlehka vmícháme sníh z bílků. Dáme na vym a vys plech a upečeme. Teplý potřeme 80g jahodové marmelády a poklademe jahodami. Ze 4 bílků a 1 lžíce ml.cukru ušleháme tuhý sníh. Rovnoměrně rozetřeme na koláč, posypeme posekanými mandlemi nebo ořechy a dáme na 5 min.zapéct.


ŠVÉDSKÝ KOLÁČ:
2 hrnky pol.mouky, 2 hrnky hr.mouky, 2 hrnky ml.cukru - všechny suroviny smícháme, na vym.plech dáme polovinu směsi, potřeme ji tvarohovou náplní, posypeme zbytkem směsi, poklademe kousky másla (100g) a upečeme. Tvarohová náplň: smícháme 500g tvarohu, 1 hrnek ml.cukru, 1 vejce, 1/2l mléka, 1 van.pudink, 1 van.cukr, rozinky, citr.kůra.


JABLKOVÝ KOLÁČ S KOKOSOVÝM SNĚHEM:
300g pol.mouky, 100g ml.cukru, 140g tuku, 4 žloutky, 1/2 kypřícího prášku - vypracujeme těsto, vyválíme na tenký plát a položíme na vym plech. Na těsto nastrouháme jablka. Z bílků ušleháme tuhý sníh, vmícháme 200g ml.cukru a 100g kokosu. Rozetřeme na jablka a v mírné troubě upečeme.


JABLKOVÝ MOUČNÍK:
2 vejce, 200g krup. cukru a 2 dl oleje utřeme, vmícháme 300g strouh. jablek, 250g pol.mouky, 1 kypřící prášek, 2,5 dl mléka, 50g sekaných ořechů, 2 lžíce kakaa, 2 lžíce rumu a rozinky. Upečeme na vym a vys plechu. Poléváme čokoládovou polevou.


OVOCNÝ JOGURTOVÝ KOLÁČ:
2 sklenice pol.mouky, 1/2 sklenice ml.cukru, 2 bílé jogurty, 1 vejce, 1 kypřící prášek - promícháme, vlijeme na vym a vys plech, poklademe ovocem, posypeme drobenkou a upečeme.


JEDNODUCHÝ OVOCNÝ KOLÁČ:
20 lžic pol.mouky, 10 lžic ml.cukru, 10 lžic oleje, 20 lžic mléka, 1 van.cukr, 1 prášek do pečiva - vše promícháme, vlijeme na vym a vys plech, hustě poklademe ovocem a posypeme drobenkou z másla, pol.mouky a ml.cukru. Pečeme asi 35 minut.


OVOCNÝ KOLÁČ II:
300g pol.mouky, 180g ml.cukru, 70g rozpuštěného tuku, 2 vejce, 2,5 dl vlažného mléka, 1 van.puding, 1 prášek do pečiva - vše promícháme, nalijeme na vym a vys plech, poklademe ovocem, posypeme drobenkou a upečeme.


VÝBORNÝ TVAROHOVÝ KOLÁČ:
Utřeme 500g tvarohu, 100g ml.cukru, 1 vejce, 1/2 van.cukru a 1/2l mléka. Těsto vylijeme na plech vyložený papírem, posypeme drobenkou z 500g pol.mouky, 200g ml.cukru, 200g másla, 1 vejce. 1/2 van. cukru a 1/2 kypřícího prášku. Pečeme asi 30 minut.


ČERNÝ KOLÁČ:
150g pol.mouky, 150g kryst.cukru, 70g rozpuštěného tuku, 7 - 8 bílků, 1 lžička kakaa, 1 van.cukr. Ušleháme sníh z bílků a cukru, vmícháme mouku, kakao, tuk, van.cukr, hrst nasekaných ořechů, nakrájenou čokoládu a rozinky. Těsto rozetřeme na vym a vys plech. Vychladlý moučník polijeme čokoládovou polevou.


KOLÁČ KOSTLIVEC:
500g hl.mouky, 100g ml.cukru, 100g tuku, 3 vejce, 1 kypřící prášek - vypracujeme těsto, necháme odpočinout, rozdělíme na dva díly, každý vyvájíme. Jedno těsto položíme na vym plech, potřeme tvarohovou nádivkou , přiklopíme druhým těstem a upečeme. Vychladlý koláč potřeme rumovou polevou ( rozpustíme 70g tuku, 200g ml.cukru a 2 lžíce rumu a vymícháme dohladka).


PUDINKOVÝ MOUČNÍK:
600g pol.mouky, 250g krup.cukru, 250g tuku, 1 vejce, 1 kypřící prášek - vypracujeme sypké těsto, polovinu dáme na plech vyložený papírem, potřeme pudinkem uvařeným z 1 l mléka, 2 van.pudinků a 2 lžic cukru. Můžeme poklást ovocem. Posypeme druhou polovinou těsta a upečeme.


TEREZIÁNSKÝ KOLÁČ:
70g hladké mouky, 140g moučkového cukru, 140g másla, 1 žloutek, 140g mletých lískových oříšků. Šleháme máslo s cukrem, žloutky, vmícháme oříšky, mouku a tuhý sníh z 5 bílků. Lehce promícháme a rozetřeme na vymazaný, vysypaný plech a prudce upečeme. Utřeme 3 žloutky se 120g moučkového cukru do pěny. Žloutkovou pěnou potřeme upečený moučník, posypeme hustě na plátky nakrájenými lískovými oříšky a dáme do trouby dosušit. Ještě z teplého můžeme vykrajovat tvary nebo jen krájíme na řezy.


RYBÍZOVÝ KOLÁČ:
250g hrubé mouky, 100g moučkového cukru, 100g tuku, 3 žloutky, 3 lžíce mléka, 1/2 prášku do pečiva. Tuk utřeme s cukrem, žloutky, přidáme mléko a mouku prosetou s práškem do pečiva. Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech. Posypeme slabě krupicí, rybízem a krystalovým cukrem. Zapečeme dorůžova. Vyjmeme z trouby a navršíme tuhý sníh ušlehaný z 3 - 5 bílků a 200g moučkového cukru. Vidličkou ozdobně srovnáme a ve stále zapnuté troubě zapečeme do světla (musí se hlídat).


ŠTĚDROVEČERNÍ KOLÁČ:
350g polohrubé mouky, 220g másla, 1 vejce, 2 lžíce mléka, 2 lžíce octa. Z mouky, másla, vejce, mléka a octa zpracujeme těsto. Necháme 2 hodiny v chladu uležet. Pak je rozválíme na 2 stejné placky. Jednu dáme na suchý plech, posypeme strouhankou, rozložíme slabé plátky oloupaných jablek, posypeme cukrem, skořicí, pokrájenými ořechy, rozinkami a citronovou kůrou. Přikryjeme druhou plackou, strany pevně přitiskneme, povrch pomažeme rozkvedlaným vejcem a pečeme dorůžova 25 minut. Studený koláč rozkrájíme a posypeme vanilkovým
cukrem.


ŠVESTKOVÉ ŠÁTEČKY:
300g pol.mouky, 150g ml.cukru, 150g tuku, 1 žloutek, 1 lžička citr.šťávy, špetka soli - vypracujeme těsto a necháme uležet. Vyválíme na 3 mm, nakrájíme čtverečky, na každý dáme vypeckovanou švestku naplněnou směsí ml.ořechů, marmelády a rumu. Rohy nahoře spojíme. Upečeme a teplé pocukrujeme.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář