Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ostatní slané pečivo

29. 6. 2008

JOGURTOVÉ TYČINKY:
200g hladké mouky, 100g tuku, 1 bílý jogurt. Do hladké mouky rozsekáme tuk, přidáme bílý jogurt a na vále vypracujeme těsto. Necháme 2 hodiny odpočinout v chladničce. Rozválíme na tloušťku 3 mm, potřeme rozšlehaným vejcem, posypeme hrubě mletou solí a sladkou paprikou. Rozkrájíme na tyčinky. Poklademe na tukem vymazaný plech a upečeme do zlatova.

 

KROUŽKY S MÁKEM:
300g hladké mouky, 50g moučkového cukru, 50g másla, 1 vejce, 10g amonia (cukrářské droždí), sůl. Ze všech surovin zpracujeme těsto (amonium rozpustíme v troše mléka), tvarujeme kroužky, které nejprve namáčíme v mléce a potom v máku rozmíchaném s trochou soli. Klademe na vymazaný plech a ve vyhřáté troubě pečeme do růžova.

 

ZÁVIN S HOUBOVOU SMAŽENICÍ:
Listové těsto tence vyválíme na obdélník, poklademe vychladlou houbovou smaženicí. Houby (žampiony) podusíme na másle a cibulce, osolíme, okmínujeme a zahustíme vejci. Přes náplň přehneme nejdříve kratší okraje závinu, potom delší přes sebe. Potřeme rozšlehaným vejcem a pečeme v dobře vyhřáté troubě. Před dokončením posypeme strouhaným sýrem.

 

LISTOVÉ SLANÉ PEČIVO:
350g hladké mouky, 250g 100% tuku, 2 dl studené vody. Do mouky nalijeme vodu, nastrouháme tuk a rychle zpracujeme. Okamžitě bez překládání vyválíme plát. Potřeme rozšlehaným bílkem, posypeme podle chuti mákem, kmínem, strouhaným sýrem, paprikou aj. Nakrájíme na čtverečky nebo jiné tvary a upečeme.

 

ČTVEREČKY S VLAŠSKÝM OŘECHEM:
Listové těsto rozválíme na plát, potřeme rozšlehaným vejcem, mírně osolíme a rádýlkem nakrájíme na čtverečky. Zdobíme půlkou vlašského ořechu. Upečeme v předehřáté troubě do zlatova.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář